GRUPA BIEDRONKI

Propozycje zabaw czwartek 29.10.2020 r.

1. Pary - dobieranie przedmiotów w pary.

Rodzic  przygotowuje przedmioty, które można połączyć w pary. Dzieci dobierają pary, np.: spodeczek i filiżankę, szczoteczkę do zębów i kubek, igłę i nitkę, szufelkę i miotełkę,  doniczkę i podstawkę, widelec i nóż, mydło i mydelniczkę.

2. "Puzzle" - układanie gotowych puzzli lub dowolnych obrazków pociętych na kilka części

3. Zabawy ruchowe w domu. Dziecko ćwiczy wraz z rodzicem

JK Sport Zabawy z dzieckiem w domu odc.3  https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4&t=25s

4. Najpiękniejszy dom - praca plastyczna.

Dzieci malują rolkę papieru na dowolny kolor. Kiedy jest już sucha, doklejają gotowe sylwety okien i drzwi/ rodzice pomagają dziecku wyciąć z kolorowego papieru okna i drzwi/, następnie ozdabiają kolorowe paski papieru kredkami, zaginają je na pół i tworzą dach. Z pomocą rodzica, przyklejają taśmą daszki do wcześniej zrobionych domków. Doskonalą posługiwanie się farbami plakatowymi, samodzielnie dekorują dachy według własnego pomysłu