GRUPA TYGRYSKI

Zadania na piątek 16.04.2021

1. Zestaw "Wiosenna gimnastyka"
  • Powitanie ciała - zabawa integracyjna. Dzieci tańczą w rytm muzyki. Do ruchu włącza się całe ciało. Kolejno tańczą: ręce, głowa, ramiona, tułów. Gdy muzyka ucichnie, np. czoło "wita się" z kolanem, nos "wita się" z dłonią. (Proszę włączyć dowolną muzykę dla dziecka)
  • Kwiaty rosną - zabawa naśladowcza. Dzieci naśladują kwiaty: przysiad podparty - "kwiaty zwiędły", powolny wyprost do wspięcia na palce - "kwiaty rosną po deszczu".
  • Ptaki w gniazdach - zabawa orientacyjno-porządkowa. Dzieci siedzą na krążkach. Na sygnał (klaśnięcie) biegają w różnych kierunkach, naśladując lot ptaków. Na hasło: Ptaki do gniazd! -dzieci wracają, okrążają ?gniazda? i siadają
  1. Wiosenny kalendarz- codzienna obserwacja i uzupełnianie założonego kalendarza zjawisk pogodowych.
  2. Tęczowe mandale - ćwiczenia grafomotoryczne, malowanie kredkami lub flamastrami. Można wydrukować dowolną mandale lub polecam stronę: http://www.kidipage.com/pl/kolorowanki/mandala/proste-mandale/2.html
  3. Szyfrowana pogoda - rozwiązywanie zagadek o zjawiskach pogodowych.

Gdy słońce świeci

i deszczyk pada,

ona na niebie

cudnie się rozkłada. (tęcza)

Płyną po niebie

wielkie, kłębiaste,

czasem gradowe,

czasem pierzaste. (chmury)

Ono latem najmocniej grzeje

i sprawia, że skóra brązowieje. (słońce)

O szyby dzwoni kroplami,

muzykę cudną układa,

kiedy uważnie posłuchasz,

możesz z nim cicho pogadać. (deszcz)

Lodowe kule

z nieba spadają,

na szybach i dachach

muzykę grają. (grad)

Ewa Grzywińska

Źródło: E. Grzywińska, "Zgadywanki-malowanki na wieczory

i poranki", Wydawnictwo Harmonia, Gdańsk 2007,

s. 78?81.

1. Memory albo domino - gra ćwicząca pamięć. (dowolne, dostępne w domu)
  2. Klasy - tradycyjna zabawa ruchowa z elementem skoku

Proszę uzupełnić książki do końca, (jeśli któraś ze stron nie została uzupełniona).