GRUPA MUCHOMORKI

Muchomorki

Propozycje zabaw czwartek 28.10.2020 r.

1. Ćwiczenia na dobry początek dnia ćwiczenia z rodzicem w dwójkach

https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4

2.  Pary

Rodzic przygotowuje przedmioty znajdujące się w domu, które można połączyć       w pary np. spodek i filiżankę, garnek i pokrywkę, widelec i łyżkę, mydelniczkę          i mydło, szczotkę do zębów i kubek,  doniczkę i podstawkę. Zadaniem dziecka jest prawidłowo połączyć je ze sobą.

 

3. Dom z figur praca plastyczna

Rodzic  przygotowuje figury geometryczne różnej wielkości wycięte z papieru (może być to papier kolorowy lub zwykły biały). Następnie utrwalamy z dzieckiem nazwy figur (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt). Dziecko samodzielnie układa z figur dom lub domy na kartce i przykleja wszystkie elementy. Jeżeli dziecko korzystało z figur        z białego papieru może pokolorować swój dom.