GRUPA MISIAKI

 

Propozycje zabaw na 29.10.2020r

Grupa Misiaki

Temat: Mój dzień 

1. Chodzenie pod dyktando - zabawa z przeliczaniem. Dzieci pokonują plac, licząc kroki we wskazanym przez nauczyciela kierunku. Kiedy cel zostaje osiągnięty, stają w miejscu i czekają na dalsze polecenia

2. "Zabawki Zosi" - uważne słuchanie opowiadania A. Jarząbek i improwizowanie treści ruchem

Zabawki Zosi

- Zosia miała wiele zabawek. Pierwszą zabawką, jaką dostała od swoich rodziców była mała lalka, która uśmiechała się do niej radośnie. (dziecko przekazuje  uśmiechy rodzicowi)

- Drugą była duża lalka Ola, która potrafiła płakać, kiedy była głodna. (dziecko naśladuje  płacz lalki)

- Miś, którego dostała od dziadków, skakał radośnie. (skacze z nogi na nogę)

- A pies merdał swoim ogonkiem i biegał po pokoju. (dziecko czworakuje)

- Najważniejszy był jednak pajacyk, którego Zosia sama wybrała sobie w sklepie. Pajacyk potrafił poruszać się we właściwy dla siebie sposób. (dziecko robi pajacyki)

Niestety Zosia nie dbała o swoje zabawki, które leżały zapomniane w kątach pokoju. (dziecko kładzie się na dywanie)

- Kiedy Zosia zrozumiała swój błąd, zawołała swoje zabawki, które przybiegły do niej, podskoczyły trzy razy, otrzepując się z kurzu i przytuliły się do dziewczynki. (dziecko przybiega do rodzica i podskakuje  3 razy)

3. Mój dzień - rozmowa z dzickiem na temat stałych czynności wykonywanych codziennie w domu np.:  śniadanie, mycie ząbków, zabawa, drugie śniadanie, oglądanie bajek, spacer, obiad, zabawa, porządkowanie pokoju, kąpiel kolacja, czytanie bajki do snu. 

3. Najpiękniejszy dom - praca plastyczna. Dziecko maluje rolkę papieru na dowolny kolor. Kiedy jest już sucha, doklejają gotowe sylwety okien i drzwi, następnie ozdabiają kolorowe paski papieru kredkami, zaginają je na pół i tworzą dach. Z pomocą rodzica przyklejają taśmą daszek do wcześniej zrobionego  domku. Samodzielnie dekoruje dach według własnego pomysłu.