RELIGIA Szymrychowska

Bartosz Och 25.05.2020 r.

Witam serdecznie

Tegoroczne majowe niebo nad nami wydaje się wyjątkowo piękne, prawdopodobnie przez brak samolotów i pozostawionych przez nich śladów. Pan Jezus i żyjący wówczas ludzie musieli obserwować tak czyste, niezbadane i odległe niebo na co dzień. Być może dlatego do tej pory Niebiosa, w których mieszkają dusze świętych, wyobrażamy sobie gdzieś tam, w górze.

Chyba właśnie z tego powodu dzieci do nieba? wcale nie chcą iść! Nie zdarzyło i się jeszcze rozmawiać z maluchem, który z radością oznajmiłby: marzę o tym, żeby być w niebie! Bo przecież w tych chmurach nudno, nic się nie dzieje, a i ci, co lecieli samolotem donoszą uprzejmie, że Pana Jezusa nikt tam nie widział.

Dlatego wszelkie katechezy związane z tematem Nieba (tego stanu ducha), świętości i życia po śmierci rozpoczynamy od pogawędki o tym, co wspaniałego czeka nas w tej rzeczywistej Niebieskiej Krainie. Gdy już wyobraźnia rozpalona zostaje wizjami cudowności i wspaniałości, których ?ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało?, a nade wszystko wiadomością, że spotkamy tam nie tylko Pana Jezusa ? ale też mamę i tatę, natychmiast pada pytanie ?jak można się tam dostać??

Dzisiaj nie udzielimy na nie odpowiedzi. Opowiemy za to jak to się stało, że Pan znalazł się tam po swoim zmartwychwstaniu. Otwierając Biblię kilkukrotnie natrafimy na opisy ostatnich chwil spędzonych przez Jezusa fizycznie na ziemi. Poleacm iść po kolei scenariuszem katechezy a także aby zrobić doświadczenie razem z dziećmi bo na pewno zrobi to na nich wrażenie. https://katechezaprzedszkolaka.wordpress.com/2020/05/19/w-niebo-wstepuje/

pozdrawiam

Bartosz Och 20.05.2020 r.

Dzisiaj zachęcam aby wszystkie dzieci i rodziców aby poznali i przypomnieli sobie jeszcze raz osobę św. Jana Pawła II. 

Po kolei od 1 do 10 klikamy na poszczególne klawisze. https://view.genial.ly/5eb1cfb0fce0030d3826914a/guide-urodzinowa-niespodzianka?fbclid=IwAR05JMfuRzL1BznGPnUf2LBOjTFRYMWqxoIN9nVzZT2E1vphiU850xR7TGI

miłej zabawy i poznania osoby JP II
pozdrawiam serdecznie 

Bartosz Och 18.05.2020 r.

 Jako dzieci z utęsknieniem wyczekujemy kilku wyjątkowych dnia w roku ? poza Bożym Narodzeniem i świętem św. Mikołaja z pewnością wszystkie dzieci nie mogą doczekać się? swoich urodzin! I choć z wiekiem radość związana z wizją zbliżającej się nieuchronnie daty, gdy dodamy kolejny rok do swojego wieku, jakoś maleje, są rocznice, które lubimy świętować. Już w najbliższą niedzielę czeka nas taki właśnie szczególny dzień. Bowiem swoje urodziny ? i to okrągłe, aż setne! ? będzie obchodził święty papież Jan Paweł II. Dla najmłodszego (a i nawet nieco starszego, szkolnego) pokolenia papież Polak jest jedynie treścią opowiadań dorosłych. Wspomnienia z pielgrzymek, spotkań, przemówień odżywają w pamięci nas, dorosłych, szczególnie w takich chwilach, bo Jana Pawła II traktowaliśmy jak bliskiego członka rodziny (wystarczy wspomnieć emocje, który towarzyszyły nam w dniach, gdy odchodził z tego świata). Dzieci, by poznawać Karola Wojtyłę, muszą zdać się na pokolenie rodziców i dziadków. Szczęśliwie w XXI wieku możemy posiłkować się zdjęciami i filmami. Korzystamy dzisiaj z przygotoewanego materiału na stronie: https://katechezaprzedszkolaka.wordpress.com/2020/05/12/jan-pawel-ii-papiez-z-polski/

Zaczęcam do skorzystania z przepisu w wyżej wymienionej katechezie i ze wszytskich innych materiałów.


Święty Janie Pawle II, przyjacielu Pana Jezusa i nasz przyjacielu, opiekuj się nami z Nieba i pomóż nam być tak dobrymi dla innych ludzi, jak byłeś Ty, i dzielić się z nimi tym, co mamy!

pozdrawiam serdecznie