Dni Lubawki - plan imprezy

Dni Lubawki-plan imprezy

W czasie dwudniowej imprezy na estradzie zaprezentują się m.in.: zespół Redlin, Kapela Pieczarki i Ewelina Lisowska.Pierwszy dzień imprezy "Dni Lubawki" upłynie w rytmach folk-rocka.
Na początek na scenie wystąpią czarnoborscy górale - zespół Janicki, którzy pielęgnują tradycje swoich ojców przybyłych za chlebem na Dolny Śląsk po II wojnie światowej z tzw. "Szerokiego Podhala". Zaprezentują tamtejszy folklor góralski: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny góralski humor, muzykę i taniec.
Następnie na scenie zaprezentuje się Redlin, folk-rockowy zespół z Jastrzębia Zdroju. Zawodowi muzycy i oryginalne stroje czynią z występów Redlinu prawdziwy folkowy show zagrany w przyjemnej i wesołej pop-rockowej formie. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy na scenie zaprezentuje się Kapela Pieczarki - zespół, który w 2000 r., był nominowany do nagrody Fryderyków w kategorii muzyka tradycji i źródeł. Muzycy pochodzący z Żywiecczyzny i Podhala określani są prekursorami folku góralskiego. Ponadto na scenie zaprezentują się zespoły wokalne z Gminy Lubawka Wrzos i Zgoda oraz zespół DINOZAURY.
W niedzielę 21 lipca część koncertową rozpocznie rockowy zespół Hak Band, gwiazdą dnia będzie Ewelina Lisowska, której hity "Nieodporny rozum" czy "W stronę słońca" w minionym roku przez wiele tygodni utrzymywały się na pierwszych miejscach list przebojów największych rozgłośni radiowych. Wcześniej na scenie wystąpi zespół Wędrowne Gitary - grający repertuar Czerwonych Gitar - imprezę zakończy występ zespołu Centrala 57.

 

Zapraszamy

 

Szczegółowy plan imprezy w załączniku.

Pliki do pobrania