Walentynki w przedszkolu przy ul. Dworcowej 27

14 lutego 2018 roku był w naszym przedszkolu prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z historią i tradycjami walentynkowymi oraz wyjaśnienie pojęcia "walentynka", rozwijanie uczuć przyjaźni i koleżeństwa.

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach przy muzyce związanych z walentynkami m.in.: wędrujące serce, szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek i baśni, w zespołach układały z pociętych obrazków puzzle- bajkowe pary, szukały Króla Walentego i Królowej Walentynki wśród swoich kolegów, koleżanek naklejając serduszka.  Nie zabrakło spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

Na koniec  walentynkowego dnia  dzieci wykonały wspólną pracę plastyczna z ułożonych puzzli "Bajowe pary" . Wszystkie przedszkolaki w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach.

Dzień walentynkowy w naszym przedszkolu  z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.  Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło.