Smaczne kanapki

Przez cały rok, ale szczególnie jesienią propagujemy w naszym przedszkolu prawidłowe odżywianie się. Dlatego też przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" i "Wesołe Bąki" podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki. 
Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. 
Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków  dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione.

Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom.
Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.