Turniej Rodzinny w grupie Krasnoludki

Dzień Mamy. To wyjątkowe święto każdy z nas je zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy, opiekunowie i nauczyciele dzieci, ci którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych.

Spotkania organizowane w przedszkolu mają na celu wzmacnianie więzi rodzinnych, sprawianie radości bliskim poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami, rozwijają u dzieci  ekspresję słowną, łączą śpiew z elementami ruchu. "Krasnoludki" jak co roku przygotowały niespodzianki dla swoich rodziców- "Turniej rodzinny".

Rodzice ze swoimi pociechami miały okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez pana Marcina. Na sali gimnastycznej zagościły nietypowe instrumenty perkusyjne: kolorowe rury, egzotyczne bębny i mnóstwo różnych grzechotek. Pan Marcin nauczył nas grać i naśladować muzyką różne odgłosy natury.. nawet udało nam się wspólnie zilustrować opowieść o wietrze i zwierzętach. Na zakończenie zabawiliśmy się w "gorące krzesełka" przy akompaniamencie bębna. To była super zabawa!!

Po warsztatach muzycznych dzieci prezentowały talenty śpiewając piosenki oraz złożyły życzenia" Mamo, Tato cóż Wam dam jedno serce tylko mam..."  wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione uśmiechnięte kwiatki w wazonikach.

Na zakończenie spotkania rodzice i dzieci wzięli udział w "Turnieju Rodzinnym".

Tor przeszkód był bardzo trudny, wymagał od uczestników dużej sprawności ruchowej: czołgania, równowagi, wspinania się, trafiania do celu, omijania przeszkód. Dużym wyzwaniem było przechodzenie pod liną.

Rodzice i dzieci wykazali się duża sprawnością i otrzymali dyplomy okolicznościowe.