MUCHOMORKI w bibliotece

13 kwietnia dzieci z grupy Muchomorki odwiedziły bibliotekę. Pani bibliotekarka w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom życie i twórczość duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieci wysłuchały krótkiej biografii artysty, rozwiązywały zagadki na temat bogaterów bajek Andersena, dowiedziały się które znane baśnie napisał pan Andersen. W trakcie zabaw ruchowych sprawdzały kto jest księżniczką lub księciem na ziarnku grochu, naśladowały ołowianego żołnierzyka i tancereczkę, poryszały się kaczym chodem, niczym brzydkie kaczątko. Pani Ela nauczyła dzieci jak wykonać czarodziejską różdżkę, którą następnie wyczarowaliśmy postać pana Andersena, ubranego w cylinder, pelerynę i czerony szal.                                     Zajecia z pewnością długo pozostaną dzieciom w pamieci.