Słuchamy bajki

(...) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny
i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje.
 Powyższy cytat pochodzi z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej "Wychowanie przez czytanie"
W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM grupę Wesołe Bąki odwiedziły dwie mamy i przeczytały dzieciom bajki. Pani Katarzyna i pani Małgorzata już nie pierwszy raz odwiedziły naszą grupę. Dziękuję bardzo serdecznie w imieniu dzieci.