Krasnoludki w bibliotece

"Krasnoludki" odwiedziły Gminną Bibliotekę w Lubawce. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w domu, gdzie "mieszka książka". Pani Ela powitała nas bardzo miło. Opowiedziała smutną historię o dzieciństwie J.Ch. Andersena. Lecz upór i pracowitość pisarza doprowadziły go w końcu do sławy, o której marzył przez całe swe młodzieńcze życie.

W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki zawiązane z postaciami z baśni... to było łatwe, bo kto nie zna baśni Andersena.. Pani Ela  w następnej zabawie czarodziejską różdżką czarowała dzieci do wykonywania różnych poleceń. Bardzo nam się ta magia podobała. "Krasnoludki" mogły sobie wykonać taką magiczną  różdżkę podczas zajęć plastycznych. To było trudniejsze, jednak wszystkie maluchy doskonale dały sobie radę.                                                                                                                               Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka nauczyła nas zaklęcia: "abrakadabra czary mary  niech Andersen tutaj stanie.."dzieci musiały powtórzyć trzy razy, aby naprawdę stanął między regałami bajkopisarz...to była prawdziwa niespodzianka!!! Obiecaliśmy, że będziemy odwiedzać bibliotekę i wypożyczać bajki i inne książki.

Takie spotkania biblioteczne umożliwiają dzieciom bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie wykonane kolorowe różdżki, z którymi wróciły do przedszkola.