Wielkanocna palma

W grupie dzieci Krasnoludki odbyły się rodzinne, wielopokoleniowe zajęcia plastyczno-techniczne "Robimy palmy wielkanocne". Rodzice przedszkolaków zgromadzili potrzebne materiały przyrodnicze a więc: wierzbowe bazie, trzcinę, gałązki wierzby, bukszpanu, kwiaty z bibuły i inne. Mama Lenki  Pani Aldona poświęciła swój czas i przygotowała dla wszystkich  piękne róże z bibuły.

Zajęcia poprzedzone były krótkim wstępem w wykonaniu naszego gościa starszaka Oli W. zaprezentowała wiersz pt:  "Wielkanoc". Wszyscy wysłuchali opowiadania o  historii palmy wielkanocnej. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie miała tradycja robienia palm  na Niedzielę Palmową: jako pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, ale również według tradycji ludowych chroniła ludzi i zwierzęta przed chorobami i nieszczęściami.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Rodzice  pomagali dzieciom i zachęcali ich do wykonania elementów palmy. Wszyscy uczestnicy zajęć  byli zadowoleni, aż miło było patrzeć.

Cieszę się, że w tak miłym gronie udało nam się wykonać piękne palmy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas wszystkich w przedświąteczny nastrój.