CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Grupa najmłodszych dzieci "Krasnoludki" brała udział w realizacji Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas".

Realizacja Programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie, chętnie współpracowały w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych.

Zajęcia obejmowały tematykę, która pozwoliła przedszkolakom  poznać czynniki mające wpływ na zdrowie, dostrzec szkodliwość palenia tytoniu i skutki działania dymu tytoniowego na organizm ludzki oraz pozwoliła przyjąć właściwą postawę wobec zagrożenia nikotynowego /biernego palenia/ W ramach realizacji programu odbyła się wycieczka.  Dzieci zawiesiły naklejki zakazujące palenia papierosów w miejscach publicznych, obserwowały najbliższe środowisko w poszukiwaniu różnych innych źródeł dymu. Po powrocie do przedszkola wykonały plakat na dużym arkuszu "Czyste powietrze wokół nas" wykorzystując zdobytą wiedzę i własne doświadczenia z wycieczki.