Odwiedziny u Pielęgniarki

Pani pielęgniarka chętnym dzieciom zmierzyła ciśnienie i wyjaśniła, dlaczego taki pomiar jest robiony oraz jakie objawy może powodować wysokie ciśnienie i dlaczego ważne jest picie wody dla naszego organizmu. Przypominała przedszkolakom, w jaki sposób wykonuje dzieciom w gabinecie badanie wzroku, słuchu, pomiar wzrostu, wagi i temperatury. Przedszkolaków bardzo zaciekawiła wielka czerwona torba medyczna. Pani pielęgniarka omówiła przedmioty znajdujące się w niej oraz wyjaśniła, iż są one niezbędne do udzielania pierwszej pomocy, a także ratowania ludzkiego życia. Na koniec przedszkolaki miały okazję zadania kilku pytań dotyczących tak ważnego i odpowiedzialnego zawodu, a kilka dziewczynek zadeklarowało chęć wykonywania tego zawodu w przyszłości.