Dzień Zdrowego Jedzenia /MISIAKI, PSZCZÓŁKI/

Dnia 08 listopada w grupach Pszczółki i  Misiaki odbył się Dzień Zdrowego Jedzenia. W trakcie zabaw dzieci nauczyły się rozróżniać produkty odpowiednie dla naszego zdrowia. Segregowały ilustracje produktów spożywczych, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe. Podczas zabawy dydaktycznej określały barwę owoców i warzyw a idąc po ścieżce w odpowiednim kolorze odkładały produkty na miejsce. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy "Zgadnij co trzymasz" - przedszkolaki pięknie rozpoznawały owoce i warzywa dotykiem. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie smacznego soku z jabłek.  Po starannym umyciu rąk i owoców i przyglądaliśmy się jak powstaje sok w sokowirówce. Sok był wyśmienity, a dzieci które wypiły wszystko otrzymały odznakę. Dziękujemy serdecznie pani Basi, mamie Oli za udostepnienie sokowirówki i przygotowanie z dziećmi soku.