Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie to symboliczny rytuał, który oznacza przejście dziecka z jednego etapu życia do następnego. 24 października 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka. W poczet przedszkolaków wstąpiły dzieci 3 letnie z grup PSZCZÓŁKI i MISIAKI, jak również dzieci nie pasowane z pozostałych grup . Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania.   Dyrektor ZS-P w Lubawce Pani Ewa Telega, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej pasując je specjalną,  dużą kredką. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz drobne upominki. W uroczystości uczestniczyli rodzice pasowanych dzieci, Przedstawiciele Urzędu Miasta i  Rady Rodziców. Rodzice 3 latków przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek i niespodziankę w postaci rożka obfitości.