Dzień Chleba / MUCHOMORKI, MOTYLKI/

17 października przedszkolaki z grupy ???? i ????obchodziły Światowy Dzień Chleba. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. "Od ziarenka do bochenka." Poznały etapy pracy produkcji chleba , jak produkowany jest chleb oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Z biegiem czasu teoria stała się praktyką. Dzieci zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba, wyrabiały ciasto, obserwowały jak rośnie i piecze się. Na koniec przedszkolaki chętnie zajadały się świeżym chlebem, który wspaniale zarumienił się w przedszkolnym piekarniku. Podczas zajęć powstała również praca plastyczna związana z tematyką dnia.