Święto Pieczonego Ziemniaka/ Mickiewicza/

W piękny, wrześniowy dzień dzieci z grupy ?Tygyski"postanowiły wraz ze swoją wychowawczynią i rodzicami uczcić ?Święto pieczonego ziemniaka?.  Przedszkolaki dzielnie pokonały trasę od przedszkola w Krucze Góry i doszły do pięknej Doliny Miłości, gdzie czekali na nic rodzice przygotowujący ognisko.
Na początek wspólnego spotkania wysluchalismy historii o ziemniaku, a także tego jak to się stało, że ziemniaki najlepiej smakują z ogniska.
Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia to jemu były podporządkowane zabawy i konkursy. Wszyscy zebrani mogli wykazać się sprawnością w zbieraniu ziemniaków do koszyczków, szybkością w slalomie, zwinnością w noszeniu ziemniaka na łyżce, czy wziąć udział w konkursie na obieraniu ziemniaka na najdłuższą obierkę.
Uwieńczeniem wspaniałej zabawy była uczta z pieczonych ziemniaków. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, apetyt dopisywał wszystkim zebranym. Pieczone ziemniaki, kiełbaski i jabłka z ogniska smakowały jak z najlepszej kuchni świata. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w naszej zabawie i pomogli w przygotowaniu tego szczególnego dnia. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać