Dzień Drzewa / Mickiewicza/

10 pazdziernika w grupie Tygryski odbyło się Święto Drzewa, którego celem było zainspirowanie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych, kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec świata przyrody, oraz poszerzanie zasobu wiadomości na temat środowiska przyrodniczego.
W tym dniu dzieci przyszly ubrane na zielono i uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Przedszkolaki dowiedziały się, jaką ważną rolę spełnia drzewo w życiu człowieka, zapoznały się z nazwami rodzimych gatunków drzew. Stworzyły na dywanie kształt dużego drzewa wykorzystując wstażki i ozdabiały go liśćmi. Bawiły się w zabawy ilustrowane ruchem do muzyki A. Vivaldiego ? Jesień?. Układały rytmy z kolorowych liści przeliczając je w miarę ich możliwości. Dzieci dowiedziały się również jakie wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały  pracę plastyczną ? Drzewo w 3D
Było to bardzo ciekawe i twórcze zajęcie, a efekt końcowy zachwycił samych przedszkolaków.