Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania / Mickiewicza/

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem. Najstarsze przedszkolaki zaprosiły do wspólnego czytania panią logopedę Justynę oraz pana dyrektora. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajek "Szewczyk  Dratewka" i "O jesiennym liściu" w interpretacji zaproszonych gości. Sześciolatki ponadto wykonały zakładki do książek.