MUMINKI zakładają zielone ogródki

Nasze Muminki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych Zakladamy zielony ogródek, których celem bylo wzbogacenie wiedzy dotyczacej hodowania wybranych roślin. Aby  zerelizowć cel dzieci dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki,doniczki,podstawki,kubeczki i łopatki, grabki, konewki), a także różnym nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynnosci przez nauczyciela maluchy samodzielnie  siały nasiona kwiatów w pojemniku, sadziły cebulkę w donicy z ziemią. Założyły także hodowlę fasoli, kładąc nasiona na gazie w kubeczku z wodą. W ten sposób dzieci będą miały okazję obserwować kiełkowanie i wzrost roslin. Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin. Będziemy je czujnie obserwować i pielęgnować. Będą piękną ozdobą w naszej sali.