Powitanie Wiosny /ul. Szymrychowska/

W poniedziałek  21. marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola  świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od przejścia  z Marzanną na Floriana, podczas którego dzieci śpiewały wiosenne piosenki. Na miejscu dzieci otrzymały list od Pani Wiosny, która przygotowała dla przedszkolaków różne zadania: wiosenne zagadki, naukę okrzyku żegnającego zimę, zaśpiewanie wiosennej piosenki. Po wykonaniu wszystkich zadań nastąpiło ostateczne  pożegnanie zimy i spalenie Marzanny.  Podczas pobytu pod Florianem  odwiedzili nas niespodziewani goście- pracownicy firmy SANIKOM, którzy rozdali dzieciom odblaski na rękę.  Na zakończenie tego wiosennego dnia  wszyscy wspólnie usiedliśmy przy ognisku, gdzie z pomocą rodziców piekliśmy kiełbaski.  Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawitała do nas na dobre.