Świąteczne pierniki

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci z gr. Smerfy piekły dziś świąteczne pierniki. Najpierw dzieci zapoznały się ze  składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały dokładnie wymieszane. Ciasto zostało zagniecione i rozwałkowane, a na końcu wycięte zostały za pomocą foremek pierniczki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek. Po upieczeniu i udekorowaniu była oczywiście degustacja. Dzieci zabrały również swoje pierniki do domu, aby podzielić się nimi z najbliższymi.