Dzień Jeża /BIEDRONKI/

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i przypada ono 10 listopada. W związku z tym dzieci z grupy BIEDRONKI i MUMINKI obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża. Podczas wspólnych zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Była to również świetna okazja do uświadomienia dzieciom, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Przedszkolaki wesoło bawiły się  wykonując  zadania matematyczne np.: liczenie igieł i przykładanie odpowiedniej ilości klamerek. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy "Na dywanie siedzi jeż". Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci  wykonały grupową jeżykową pracę plastyczną, która ozdobiła salę. Podczas uroczystości salę  grupy BIEDRONKI zdobiły jeże wykonane przez dzieci i rodziców na konkurs plastyczny "Jeż - wspaniały zwierz". Wszystkie prace były piekne i niepowtarzalne. Trzy pierwsze miejsca pomogli nam wyłonić pracownicy przedszkola i dzieci z innych grup. I miejsce Tamara Leśniak, II miejsce Antoni Chałupa, III miejsce Milena Szulc. W konkursie wzięło udział 16 dzieci z grupy BIEDRONKI. Gratulujemy wszystkim !!!