Dzień jeża

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i przypada ono 10 listopada. W związku z tym dzieci z grupy Smerfy obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków.

Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku . Była to również świetna okazja do obejrzenia filmu edukacyjnego i uświadomienia milusińskim, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Przedszkolaki wesoło bawiły się, tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach np. "Spacerują jeże", "Dwa malutkie jeże". Dzieci brały również udział w muzycznej zabawie sensorycznej z piłkami jeżykami, a także pokonywały "najeżony" tor przeszkód. Na zakończenie dzieci przyklejały pokolorowane sylwety jeży do czarnych kartek i za pomocą kredy dorysowywały kolorowe kolce.