Dzień Postaci z Bajek /Tańczące Nutki/

Bajki są nieodzowną częścią dzieciństwa każdego dziecka. 5 listopada każdego roku Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Celineczka i wszyscy pozostali bohaterowie bajek obchodzą swoje święto. Dzieci z grupy "Tańczące Nutki" uczcili ten dzień oglądając filmy rysunkowe sprzed 40 - tu lat - "Przygody Bolka i Lolka" i "Reksio". Rozwiązywali również zagadki związane z postaciami, rekwizytami i cytatami, które pojawiły się w treści bajek. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej. Wykonały prace plastyczne, których tematem były postacie bajkowe oraz wysłuchały bajki "Calineczka". W bajkach dziecko znajduje świat wartości, dzięki któremu odróżnia dobro od zła, rozwija wyobraźnię i uczy się wrażliwości. Czytając dzieciom bajki zwróćmy uwagę na morał, jaki z niech płynie.