"Wycieczka do fabryki bombek"

14 grudnia dzieci i rodzice z  grupy ?Krasnoludki? i ?Wesołe Bąki? wybrały się na wycieczkę autokarową do fabryki bombek choinkowych ?Vitbis? w miejscowości  Złotoryja.

Na miejscu przywitała nas Pani przewodnik, która zaprosiła wszystkich na warsztaty zdobienia ozdób choinkowych, a następnie zwiedzania fabryki. Przedszkolaki miały okazje  uczestniczyć w warsztatach  na których samodzielnie ozdabiały brokatem bombki, własnoręcznie wykonane bombki zabraliśmy do przedszkola. Doświadczenie to pozwoliło zrozumieć dzieciom  jak  wiele  trudu i cierpliwości należy włożyć , aby wykonać chociażby jedną tak piękną bombkę. W trakcie wycieczki  mieliśmy również okazje zwiedzić fabrykę. Przedszkolaki obserwowały cykl ręcznej produkcji bombek choinkowych od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, dekorowanie i pakowanie. Dzieci z zachwytem podziwiały wykonywane w fabryce ozdoby choinkowe. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i  powoli wprowadziła  w nadchodzącą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.