• dark

Aktualności z Przedszkole w Lubawce

miniatura_podzikowanie
Przedszkolaki wraz z nauczycielami dziękują zakładowi SOPP i Panu Irkowi za przekazane słodkości.

Zajęcia otwarte w grupie Motylki

miniatura_zajcia-otwarte-w-grupie-motylki
Dzieci z grupy Motylki zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte o tematyce wielkanocnej. Razem z rodzicami brały udział w zajęciach matematyczno-ruchowym oraz przygotowały przepiękne pisanki na kiermasz oraz posadziły owies. Zajęcia minęły bardzo szybko a dzieci były bardzo zadowolone z czasu spędzonego razem ze swoimi rodzicami.

Zajęcia otwarte w grupie Muchomorki

miniatura_zajcia-otwarte-w-grupie-muchomorki
W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia przygotowujące do Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje tych Świąt. Przedszkolaki miały okazję wspólnie z rodzicami wykonać ozdoby wielkanocne. Dziękujemy przybyłym gościom za udział w zajęciach.

Zajęcia otwarte w grupie Pszczółki

miniatura_zajcia-otwarte-w-grupie-pszczki
Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, stworzenie rodzicom możliwości do bezpośredniej obserwacji dziecka podczas zajęcia, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej, rozwijanie kreatywności oraz aktywizowanie rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi. Na zajęciach panowała spokojna, miła i radosna atmosfera.

Wycieczka do Muzeum w Kamiennej Górze /Muchomorki i Pszczółki/

miniatura_wycieczka-do-muzeum-w-kamiennej-grze-muchomorki-i-pszczki
Przedszkolaki z grup Muchomorki i Pszczółki wybrały się dzisiaj na wycieczkę autokarową do Kamiennej Góry. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Wielkanocnymi. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy oraz pogłębiły swoją wiedzę przyrodniczą. Na koniec wzięły udział w warsztatach podczas których wykonały ozdobne jajko świąteczne.

Dzień ptaków w grupie Misiaki

miniatura_dzie-ptakw-w-grupie-misiaki
Ochrona ptaków i ich środowiska życia to bardzo ważne zadanie wszystkich ludzi. Dlatego od najmłodszych lat poznajmy ptaki i uczymy się szanować świat naszych skrzydlatych przyjaciół.

Mali badacze w grupie Motylki

miniatura_mali-badacze-w-grupie-motylki
 W dniu dzisiejszym dzieci zamieniły się w małych odkrywców i wspólnie wykonywały różne doświadczenia. Zobaczyły m.in. wybuch wulkanu oraz próbowały zrobić własną tęczę. Zabawa była bardzo wesoła. Motylki zasadziły także pierwszy wiosenny sczypiorek w kąciku przyrodniczym.

Dzień Wody w Misiakach i Pszczółkach

miniatura_dzie-wody-w-misiakach-i-pszczkach
Grupy Misiaki i Pszczółki wspólnie odkrywały  tajemnice wody i jej znaczeni dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

Przeglądaj aktualności