Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej pt. "Polska Moja Ojczyzna" /MICKIEWICZA/

W dniu 12 maja w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej pt. "Polska Moja Ojczyzna", który był adresowany do przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, naszą Ojczyzną jest Polska. Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej. Rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny. Popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny. Na konkurs zgłosiło się 24 dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Wszyscy uczestnicy tej edycji zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, co z jednej strony ucieszyło jury, a z drugiej stało się przyczyną dość burzliwych dyskusji, w wyniku których zdecydowano o przyznaniu nagród i  dyplomów wszystkim dzieciom. Gratulujemy wszystkim laureatom.