"Tydzień bajek Polskich" - dzień pierwszy REKSIO

Przedszkole przy ul. Mickiewicza bierze udział w projekcie edukacyjnym "Tydzień bajek Polskich". Dlaczego bajki polskie? Otóż jest ku temu wiele powodów. Najważniejszy z nich jest taki, że budują one więzi między pokoleniami. Obecnie mamy dookoła siebie mnóstwo animacji, które zachwycają efektami specjalnymi, jednak nic tak nie wciąga młodego widza, jak oglądanie bajek, które kiedyś oglądali nasi rodzice i dziadkowie. Taką funkcję do dziś pełnią bajki, które opowiadamy naszym pociechom na dobranoc. Postawiliśmy temu projektowi wiele celów m.in.: rozwijanie fantazji dziecięcej, zaznajomienie dzieci ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przekazywanie wartości moralnych. Bajki polskie pod tym ostatnim względem są szczególnie piękne. Fabuła ich jest prosta, ale jednocześnie ciekawa.