Spotkanie ze Strażakami

Spotkanie ze strażakami było wspaniałą okazją na przekazanie dzieciom wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu.
 Podczas spotkania dzieci  bliżej poznały zawód strażaka i niebezpieczeństwa z nim związane. Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z  z wyposażeniem niezbędnym do ratowania życia i zdrowia poszkodowanych / mundur, wąż strażacki,  defiblyrator, maska tlenowa, kołnierz usztywniający, strzykawka do usuwania kleszczy/. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono numery alarmowe. Chętne dzieci miały też okazję przymierzyć strażacki hełm i kamizelkę.