ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej w barwy narodowe i symbole patriotyczne, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas Polaków dzień. 

Przedszkolaki  odświętnie ubrane z kokardami narodowymi na piersi wysłuchały pieśni "Niepodległość - trudne słowo".

Uroczystość Dnia Niepodległości rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Michalska, która powitała wszystkie dzieci, rodziców i personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat tego święta po czym dumnie, przyjmując postawę - na baczność- odśpiewaliśmy hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Dzieci oglądnęły  prezentację multimedialną pt: "Symbole narodowe", która miała na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwaliła symbole narodowe naszego kraju. Nie zabrakło zabawy przy pieśni patriotycznej "Marsz legionów", podczas którego naśladowaliśmy marsz żołnierzy polskich.

Tego też dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki z grupy -Wesołe Bąki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Dorota Michalska  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka dotykając go po ramieniu ołówkiem, a potem nastąpiło pasowanie rodziców na Rodziców Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu I mamy nadzieje, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków". Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne..