Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Budząc patriotyczne zainteresowania dzieci, a także rozwijanie przynależności narodowej Przedszkole przy ulicy Dworcowej zorganizowało Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Ten dzień dla dzieci był wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich ojczyzna.

Na zajęciach we wszystkich grupach dzieci poczas zajęć utrwalały wygląd symboli narodowych : flaga - wykonywanie pracy plastycznej różnymi technikami, godło Polski- układanie puzzli "Mały Polak".

Dzieci zrozumiały, że hymn jest bardzo ważną pieśnią wszystkich Polaków. Jak przystało na małych patriotów przedszkolaki przypomniały sobie wiersz " Kto ty jesteś?". Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego" - zachowując przy tym właściwą postawę i powagę. Każdy przedszkolak dumnie wyszedł dziś z przedszkola z własnoręcznie wykonaną flagą.