Dzień Ziemi

21 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Zaproszeni w tym dniu do przedszkola pracownicy Nadleśnictwa Kamienna Góra w interesujący sposób przybliżyli dzieciom tajniki ekologi. Pan Mariusz opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, borsuka) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Podczas spotkania  leśnicy zadawali przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość oglądania i  dotykania ptasich gniazd, pułapek na owady, nasion drzew, poroży. Odlądały prezentację multimadialną o mieszkańcach lasu. Słuchały odgłosów zwierząt. Wykonały maski zwierzat, układały puzzle, chętni wykonali przestrzenną sylwetę ptaka i jeża. Serdecznie dziękujemy leśnikom za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.