Spotkanie z panią pielęgniarką /MUCHOMORKI/

Pani Klaudia przyszła tego dnia do przedszkola w stroju służbowym i z tajemniczym pakunkiem. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. Pani Klaudia opowiedziała też o swojej pracy i przyniosła ze sobą różne akcesoria takie jak: stetoskop, strzykawki, zestaw do kroplówek, bandaże,  ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski, maseczkę do twarzy stosowaną podczas operacji, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych. Chętne dzieci mogły przymierzyć czepek, maseczkę, zabandażować rękę, zmierzyć temperaturę, posłuchać przez stetoskop akcji serca.
Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce dyplom. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę - kolorową naklejkę  DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani Klaudii za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.