Zbiórka zniczy w przedszkolu na kresowe cmentarze na Wileńszczyźnie

Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o Zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA porządkują kresowe nekropolie, zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki.

Prosimy o znicze w kolorach białym i czerwonym.

Znicze prosimy dostarczyć do 26 października

Jak co roku liczę na zaangazowanie społeczności przedszkolnej i z góry za nie dziękuję

Beata Obrzut