Spotkanie z policjantem

Dzieci z grupy Muchomorki spotkały się  z Panem Policjantem, który przypomniał przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i właściwego przechodzenia po przejściu dla pieszych. Przypomniał  o noszeniu odblasków, które sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na jezdni. Uzmysłowił dzieciom, że podczas kontaktów z obcymi ludźmi powinny zachować szczególną ostrożność. Pan Policjant zaprezentował także podstawowe atrybuty, które są mu niezbędne w codziennej pracy. Dzieci chętnie oglądały te przedmioty, niektóre także przymierzały.  Na zakończenie wszystkie Muchomorki otrzymały kolorowanki tematyczne dla utrwalenia omówionych zasad. Zajęcia te bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom.