Zabawa Andrzejkowa w grupie BIEDRONKI

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.
30 listopada w grupie BIDRONKI zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się  zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta.  Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami ? lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z obecnymi rodzicami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Było także losowanie imion ukochanego i ukochanej, tatuaże, wróżba z butów, zadania  ukryte w balonach.   Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na zakończenie rodzice przygotowli dla dzieci poczęstunek; andrzejkowe galaretki i pyszne ciasta. Kto szedł do domu otrzymał dekoracyjny woreczek z własną woskowa wróżbą oraz balona. Serdecznie dziękujemy mamom za przygotowanie tej radosnej imprezy.