Dzień Przedszkolaka /Mickiewicza/

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest  od 2013  roku. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień Przedszkolaka ma także być okazją do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W Lubawskich przedszkolach ten dzień także przebiegł nieco inaczej niż zwykle. Było dużo zabaw  i atrakcji. Organizowane były   zawody sportowe, bale, pokazy i konkursy. Zespół animatorów prowadził imprezę w obu budynkach. Tego dnia  odbywo się  w budynku przy ulicy Mickiewicza, także oficjalne pasowanie na przedszkolaka. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Rada Rodziców zakupia pamiątkowe medale.