Sałatka owocowa /MUMINKI/

Piątek był pysznym dniem w grupie MUMINKÓW, ponieważ przygotowaliśmy sałatkę owocową. Na początku dzieci zaśpiewały piosenkę ilustrując ruchem "Pac gruszka", potem nazywały zgromadzone owoce. Dowiedziały się też, dlaczego należy jeść owoce. Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki oraz zwrócenie uwagi na higienę pracy. Samodzielne działania dzieci:

- ubranie fartuszków i czapek, dokładne umycie rąk;

- mycie owoców i obranie z pomocą pani ;

- krojenie owoców w kostce n deseczce za pomocą nożyka / zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa/;

- wkładanie pokrojonych owoców do dużej miski;

- doprawianie prażonym słonecznikiem i sokiem z cytryny, wymieszanie;

- degustacja sałatki, dzielenie się swoimi wrażeniami , zachęcanie do wykonania podobnej z rodzicami w domu.

Własnoręcznie wykonana sałatka bardzo dzieciom smakowała i dostała swoją nazwę "Sałatka Muminków". Zajęcia kulinarne dostarczały dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. "Sałatka Muminków" smakowała wyśmienicie ; nie wiemy czy dlatego że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy.