Dzień Praw Dziecka grupa Smerfy

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci obejrzały "Bajkę o prawach dziecka", w której wykorzystując popularne i lubiane bajki zwrócono uwagę na problem łamania praw dzieci przez dorosłych. Odbyły się również zajęcia, podczas których przedszkolaki przypomniały sobie jakie są ich prawa.

Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają również swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane.