Dzień Praw Dziecka /TYGRYSKI, BIEDRONKI/

Dziś w naszym przedszkolu w grupie Biedroneczki i Tygryski obchodziliśmy "Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka" . Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają również swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja,  ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane. Pamiętajmy o tym!
    Nasze dzieci mają prawo:
  • aby żyć i rozwijać się w dobrych warunkach
  • do opieki i leczenia, kiedy chorują
  • do chodzenia do szkoły, rozwijania zainteresowań
  • do wyrażania własnego zdania w sprawach, które Ich dotyczą
  • do własnych tajemnic i sekretów
  • nikt nie może bić dzieci, krzywdzić, wykorzystywać do ciężkiej pracy, poniżać, lekceważyć, źle traktować
  • kraj, w którym dzieci mieszkają powinien pomagać Ich rodzicom, aby byli w stanie zapewnić Im godne warunki życia, wychowania i kształcenia