Święto Ziemniaka w grupie Misiaki

DZIEŃ ZIEMNIAKA

W środę 23 września w grupie  Misiaków królował Ziemniak. Dzieci poznały inne wykorzystanie ziemniaka - do zabaw. Dzieliły się pomysłami na potrawy z wykorzystaniem ziemniaków oraz rozważały ich walory smakowe i odżywcze. Panie kucharki zadbały, aby w tym dniu dzieci miały okazje skosztować ziemniaki gotowane w mundurkach z masełkiem czosnkowym - pychaaaa.  Po takim posiłku nadszedł czas na konkurencje sprawnościowe. Maluchy wybrały się  na wycieczkę na polankę koło św. Floriana...tam na dzieci czekały liczne "ziemniaczane konkurencje".  Przedszkolaki mogły wykazać się szybkością, zwinnością i celnością... były  biegi z ziemniakiem i slalom z ziemniakami, szukanie, zbieranie oraz rzuty ziemniakami . Następnie ziemniaki zostały wykorzystane do pracy plastyczno-technicznej "Jeżyki".

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim dzieciom wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny, słoneczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!