Spacer Smerfów

W ramach realizacji tygodniowej tematyki "Moja droga do przedszkola"  na zajęciach rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w przedszkolu jak i poza nim.

07 września przedszkolaki z grupy "Smerfy" ubrane w kamizelki odblaskowe, wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyce poćwiczyć poprawne przechodzenie przez jezdnię. Dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy. Bez problemu wskazywały miejsce przejścia dla pieszych ? pasy. Rozpoznawały i nazywały niektóre znaki drogowe. Przedszkolaki  bacznie obserwowały zachowanie innych uczestników ruchu drogowego: pieszych, kierowców, rowerzystów . To ważne, by dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc pieszo. Kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych na drugą stronę.

Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola