Zdalne nauczanie- informacja dla rodziców i dzieci Przedszkole

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

W obecnej sytuacji edukacja w domu jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji i zainteresowań dziecka oraz na odpoczynek i wzmacnianie relacji rodzinnych.

• Drodzy Państwo wspólnie z dzieckiem zorganizujcie warunki do nauki w domu ? kącik, pomieszczenie.
  • Ustalcie godziny nauki, przeplatane odpoczynkiem lub innymi aktywnościami, np. wspólne prace w domu na rzecz rodziny. Zaplanujcie czas dziecka i podzielcie go:

a. edukacja ? będą to np.: indywidualna praca dziecka z materiałami przekazanymi czy wskazanymi przez nauczyciela i według jego wskazówek,

b. sport ? w obecnej sytuacji to przede wszystkim wszelkiego rodzaju aktywności ruchowe możliwe do wykonania w warunkach domowych, w tym proste ćwiczenia, koniecznie w obecności dorosłego,

c. dom ? to obowiązki domowe, w których wypełnianie dziecko powinno być zaangażowane (sprzątanie, pomoc przy posiłkach), obowiązki, czasem najbardziej żmudne mogą być atrakcyjne,  bo jest to czas spędzony wspólnie z rodziną,

d. rozrywka ? to każda forma zabawy i odpoczynku, która minimalizuje poczucie braku kontaktu   z rówieśnikami, okazja do podzielenia się z dziećmi swoimi pasjami, wspólne gry planszowe.

• Drodzy Rodzice: zachęcaj swoje dziecko do samodzielnej pracy.
  • Pozostańcie w kontakcie z wychowawcą. Udostępnijcie swój numer telefonu, adres mailowy, sprawdzajcie stronę internetową przedszkola.
  • Zgłaszajcie na bieżąco swoje spostrzeżenia i wnioski, np. trudności techniczne, zasoby  i możliwości sprzętowe dostępne dla Waszego dziecka.
  • Zachęcajcie dziecko do systematycznego uczenia się. Nagradzajcie za pilność, systematyczność i samodzielną naukę.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce oraz Nauczyciele dziękują Rodzicom  za konstruktywną współpracę w tym trudnym dla Wszystkich czasie. Razem możemy więcej.