Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzieci z przedszkola przy ul. Dworcowej w Lubawce świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się  placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF brała udział także nasza placówka, która zorganizowała w ramach tego dnia uroczystość.  Dzieci poprzez wspólne  tańce, zabawy ruchowe uczciły ten wyjątkowy dzień. Wszyscy ubrani  byli na niebiesko, odbyło się również malowanie twarzy. Dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną przedstawiającą i opisującą prawa dziecka.