Dzień Jeża

W dniu dzisiejszym w grupie Tygryski obchodzony był "Dzień Jeża".  Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy "Na dywanie siedzi jeż" oraz leśnych zagadek. Dzieci uczestniczyły w zabawach z woreczkami  "Jeżyk z jabłuszkiem" i szarfami  "Jeżyk śpi" oraz gimnastyce buzi i języka "Jeżyk". Na zakończenie  dnia dzieci z  wykonały jeżykową pracę plastyczną, która ozdobiła ich salę.