Wycieczka do sklepu spożywczo-warzywniczego

12 września przedszkolaki z grupy "Tańczące Nutki" wybrały się na wycieczkę do sklepu spożywczo-warzywniczego. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i przejściu dla pieszych. Jednak celem wycieczki była wizyta w sklepie, w którym pracuje przemiła pani Agatka. Przedszkolaki poznały  zawód, jaki wykonuje pani Agata - zawód sprzedawcy. W trakcie wizyty dzieci wykazały się dużą znajomością nazw warzyw i owoców. Wiedziały również o możliwości robienia z nich przetworów. W drodze powrotnej korzystając z ładnej pogody pobawiły się na placu zabaw w pobliskim parku. Kolejną atrakcją tego dnia było malowanie farbami gipsowych odlewów owoców i warzyw, które będą ozdobą jesiennego kącika przyrodniczego.