Wycieczka do Szkółki Leśnej w Krzeszowie /SMERFY/

26 kwietnia dzieci z grupy SMERFY były na wycieczce w Szkółce Leśnej w Krzeszowie. "Wiosna w lesie" była tematem przewodnim zajęć. Pani leśniczy Dorota Stodolak zaprowadziła dzieci do salki edukacyjnej, gdzie rozmawiała z przedszkolakami o pracy leśniczych w szkółce leśnej. Następnie wyruszyliśmy na dłuższy spacer leśnymi ścieżkami obserwując zmiany zachodzące wiosną w świecie roślin i zwierząt. W lesie uczyliśmy się rozróżniać drzewa iglaste i ich szyszki, oglądaliśmy stanowiska zawilca gajowego. Wyposażeni w kredki i karty pracy dzieci wsłuchane w odgłosy lasu, rysowały mapę dźwięków lasu. Podczas spaceru była tez okazja do swobodnego biegania. Uwieńczeniem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wiele atrakcji dostarczyła dzieciom zabawa ruchowa ucząca etapów rozwoju motyla, obserwacja domku dla owadów i zabawy na placu zabaw. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły pani leśniczej dyplom i pełni niezapomnianych wrażeń oraz nowych przyrodniczych wiadomości o lesie i jego mieszkańcach powrócili do Lubawki.